Anatech Electronics Inc. AE260L9170
Part No.:
AE260L9170
Package:
Module
Datasheet:
AE260L9170.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 260MHZ MODULE
Shipping
AE260L9170 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
260MHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.5dB
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)