Anatech Electronics Inc. AE2600B10759
Part No.:
AE2600B10759
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2600B10759.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 2.6GHZ MODULE
Shipping
AE2600B10759 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2.6GHz Center
Bandwidth:
600MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.343" L x 2.047" W (110.30mm x 52.00mm)
Height (Max):
1.299" (33.00mm)