Anatech Electronics Inc. AE2.5L8837
Part No.:
AE2.5L8837
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE2.5L8837.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 2.5MHZ BNC
Shipping
AE2.5L8837 Specifications
Package/Case:
BNC In-Line Module
Frequency:
2.5MHz (Cutoff)
Bandwidth:
1.2MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3.5dB
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)