Anatech Electronics Inc. AE2585B1368
Part No.:
AE2585B1368
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2585B1368.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.585GHZ MOD
Shipping
AE2585B1368 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.585GHz Center
Bandwidth:
10MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
2.362" L x 2.283" W (60.00mm x 58.00mm)
Height (Max):
1.110" (28.20mm)