Anatech Electronics Inc. AE2507B1403
Part No.:
AE2507B1403
Package:
Module
Datasheet:
AE2507B1403.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.507GHZ MOD
Shipping
AE2507B1403 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
2.507GHz Center
Bandwidth:
10MHz
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
4.125" L x 1.500" W (104.78mm x 38.10mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)