Anatech Electronics Inc. AE24L8750
Part No.:
AE24L8750
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE24L8750.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 24MHZ MODULE
Shipping
AE24L8750 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
24MHz (Cutoff)
Bandwidth:
24MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.3dB
Size / Dimension:
3.750" L x 1.000" W (95.25mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)