Anatech Electronics Inc. AE2492B11322
Part No.:
AE2492B11322
Package:
Module
Datasheet:
AE2492B11322.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.492GHZ MOD
Shipping
AE2492B11322 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
2.492GHz Center
Bandwidth:
22MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1.2dB
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)
Height (Max):
1.240" (31.50mm)