Anatech Electronics Inc. AE238.55B10492
Part No.:
AE238.55B10492
Package:
Module
Datasheet:
AE238.55B10492.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 238.55MHZ MOD
Shipping
AE238.55B10492 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
238.55MHz Center
Bandwidth:
1.19MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
5.000" L x 3.250" W (127.00mm x 82.55mm)
Height (Max):
1.500" (38.10mm)