Anatech Electronics Inc. AE2350B11606
Part No.:
AE2350B11606
Package:
Module
Datasheet:
AE2350B11606.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.35GHZ MOD
Shipping
AE2350B11606 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
2.35GHz Center
Bandwidth:
302MHz
Insertion Loss:
1.2dB
Size / Dimension:
5.020" L x 5.000" W (127.50mm x 127.00mm)
Height (Max):
1.457" (37.00mm)