Anatech Electronics Inc. AE2280B11451
Part No.:
AE2280B11451
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2280B11451.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.28GHZ MOD
Shipping
AE2280B11451 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.28GHz Center
Bandwidth:
30MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1dB
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
2.835" L x 1.969" W (72.00mm x 50.00mm)
Height (Max):
1.299" (33.00mm)