Anatech Electronics Inc. AE2280B11311-TF
Part No.:
AE2280B11311-TF
Package:
TNC In-Line Module
Datasheet:
AE2280B11311-TF.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 2.28GHZ TNC
Shipping
AE2280B11311-TF Specifications
Package/Case:
TNC In-Line Module
Frequency:
2.28GHz Center
Bandwidth:
22MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1.2dB
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)
Height (Max):
1.240" (31.50mm)