Anatech Electronics Inc. AE2275B10976
Part No.:
AE2275B10976
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2275B10976.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.275GHZ MOD
Shipping
AE2275B10976 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.275GHz Center
Bandwidth:
50MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
10.098" L x 1.512" W (256.50mm x 38.40mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)