Anatech Electronics Inc. AE2275B10871
Part No.:
AE2275B10871
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2275B10871.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.275GHZ MOD
Shipping
AE2275B10871 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.275GHz Center
Bandwidth:
210MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
3.900" L x 1.250" W (99.06mm x 31.75mm)
Height (Max):
0.699" (17.75mm)