Anatech Electronics Inc. AE2260B11405
Part No.:
AE2260B11405
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2260B11405.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.26GHZ MOD
Shipping
AE2260B11405 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.26GHz Center
Bandwidth:
80MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
3.858" L x 1.850" W (98.00mm x 47.00mm)
Height (Max):
1.193" (30.30mm)