Apacer Memory America AE2.25CHGC.002ES
Part No.:
AE2.25CHGC.002ES
Manufacturer:
Apacer Memory America
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
AE2.25CHGC.002ES.pdf
Description:
SATA 2.5" BICS5 128GB
Shipping
AE2.25CHGC.002ES Specifications
Manufacturer:
Apacer Memory America
Series:
ST250-25
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Memory Size:
128GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
540MB/s
Speed - Write:
480MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
220mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.85mm x 6.90mm