Anatech Electronics Inc. AE225B11390
Part No.:
AE225B11390
Package:
Module
Datasheet:
AE225B11390.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 225MHZ MODULE
Shipping
AE225B11390 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
225MHz Center
Bandwidth:
30MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
4.000" L x 1.000" W (101.60mm x 25.40mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)