Anatech Electronics Inc. AE2237B11404
Part No.:
AE2237B11404
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2237B11404.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.237GHZ MOD
Shipping
AE2237B11404 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.237GHz Center
Bandwidth:
20.5MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)
Height (Max):
1.181" (30.00mm)