Anatech Electronics Inc. AE220N2268
Part No.:
AE220N2268
Package:
Module
Datasheet:
AE220N2268.pdf
Description:
RF FILTER BANDSTOP 220MHZ MODULE
Shipping
AE220N2268 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
220MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Filter Type:
Band Stop
Size / Dimension:
2.700" L x 1.970" W (68.58mm x 50.04mm)
Height (Max):
0.980" (24.89mm)