Anatech Electronics Inc. AE20H9760
Part No.:
AE20H9760
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE20H9760.pdf
Description:
RF FILTER HIGH PASS 20MHZ MODULE
Shipping
AE20H9760 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
20MHz (Cutoff)
Bandwidth:
280MHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
3.750" L x 1.000" W (95.25mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)