Anatech Electronics Inc. AE20B9600
Part No.:
AE20B9600
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE20B9600.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 20MHZ BNC
Shipping
AE20B9600 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
BNC In-Line Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
20MHz Center
Bandwidth:
2MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.762" (19.35mm)