Anatech Electronics Inc. AE2050B10975
Part No.:
AE2050B10975
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2050B10975.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.05GHZ MOD
Shipping
AE2050B10975 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2.05GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
10.098" L x 1.512" W (256.50mm x 38.40mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)