Anatech Electronics Inc. AE1950B11265
Part No.:
AE1950B11265
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1950B11265.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.95GHZ MOD
Shipping
AE1950B11265 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.95GHz Center
Bandwidth:
60MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.75dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.940" L x 3.940" W (227.08mm x 100.08mm)
Height (Max):
1.810" (45.97mm)