Anatech Electronics Inc. AE18000SSH6577
Part No.:
AE18000SSH6577
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE18000SSH6577.pdf
Description:
RF FILTER HIGH PASS 18GHZ MODULE
Shipping
AE18000SSH6577 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
18GHz (Cutoff)
Bandwidth:
10GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max):
0.394" (10.00mm)