Anatech Electronics Inc. AE1795B10088
Part No.:
AE1795B10088
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1795B10088.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.795GHZ MOD
Shipping
AE1795B10088 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.795GHz Center
Bandwidth:
130MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
7.940" L x 3.000" W (201.68mm x 76.20mm)
Height (Max):
1.163" (29.54mm)