Anatech Electronics Inc. AE1792B9813
Part No.:
AE1792B9813
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1792B9813.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.792GHZ MOD
Shipping
AE1792B9813 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.792GHz Center
Bandwidth:
2MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
4dB
Size / Dimension:
4.500" L x 1.750" W (114.30mm x 44.45mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)