Anatech Electronics Inc. AE1750SSL1022
Part No.:
AE1750SSL1022
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1750SSL1022.pdf
Description:
RF FILTER LOWPASS 1.75GHZ MODULE
Shipping
AE1750SSL1022 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.75GHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
2.520" L x 0.945" W (64.00mm x 24.00mm)
Height (Max):
0.394" (10.00mm)