Anatech Electronics Inc. AE17500SSL1061
Part No.:
AE17500SSL1061
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE17500SSL1061.pdf
Description:
RF FILTER LOWPASS 17.5GHZ MODULE
Shipping
AE17500SSL1061 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
17.5GHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.394" (10.00mm)