Anatech Electronics Inc. AE174L9206-TNCM
Part No.:
AE174L9206-TNCM
Package:
TNC In-Line Module
Datasheet:
AE174L9206-TNCM.pdf
Description:
RF FILTER LOWPASS 174MHZ TNC
Shipping
AE174L9206-TNCM Specifications
Package/Case:
TNC In-Line Module
Frequency:
174MHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)