Anatech Electronics Inc. AE1732B11033
Part No.:
AE1732B11033
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1732B11033.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.732GHZ MOD
Shipping
AE1732B11033 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.732GHz Center
Bandwidth:
45MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.1dB
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
4.125" L x 1.500" W (104.78mm x 38.10mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)