Anatech Electronics Inc. AE16NS2194
Part No.:
AE16NS2194
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE16NS2194.pdf
Description:
RF FILTER BAND STOP 16MHZ BNC
Shipping
AE16NS2194 Specifications
Package/Case:
BNC In-Line Module
Frequency:
16MHz Center
Bandwidth:
8MHz
Filter Type:
Band Stop
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)
Height (Max):
1.400" (35.56mm)