Anatech Electronics Inc. AE16700B11079
Part No.:
AE16700B11079
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE16700B11079.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 16.7GHZ MOD
Shipping
AE16700B11079 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
16.7GHz Center
Bandwidth:
3GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.465" (11.81mm)