Anatech Electronics Inc. AE16500B11054
Part No.:
AE16500B11054
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE16500B11054.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 16.5GHZ MOD
Shipping
AE16500B11054 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
16.5GHz Center
Bandwidth:
600MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
1.626" L x 0.500" W (41.30mm x 12.70mm)
Height (Max):
0.472" (12.00mm)