Anatech Electronics Inc. AE16500B11053
Part No.:
AE16500B11053
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE16500B11053.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 16.5GHZ MOD
Shipping
AE16500B11053 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
16.5GHz Center
Bandwidth:
400MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
1.600" L x 0.710" W (40.64mm x 18.03mm)
Height (Max):
0.470" (11.94mm)