Anatech Electronics Inc. AE164B6933
Part No.:
AE164B6933
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE164B6933.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 164MHZ MODULE
Shipping
AE164B6933 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
164MHz Center
Bandwidth:
8MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1dB
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)