Anatech Electronics Inc. AE1621B11345-S
Part No.:
AE1621B11345-S
Package:
TNC In-Line Module
Datasheet:
AE1621B11345-S.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 1.621GHZ TNC
Shipping
AE1621B11345-S Specifications
Package/Case:
TNC In-Line Module
Frequency:
1.621GHz Center
Bandwidth:
10.5MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
2.244" L x 2.244" W (57.00mm x 57.00mm)
Height (Max):
1.654" (42.00mm)