Anatech Electronics Inc. AE160L9167
Part No.:
AE160L9167
Package:
Module
Datasheet:
AE160L9167.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 160MHZ MODULE
Shipping
AE160L9167 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
160MHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.5dB
Size / Dimension:
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)