Anatech Electronics Inc. AE160B5108
Part No.:
AE160B5108
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE160B5108.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 160MHZ MODULE
Shipping
AE160B5108 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
160MHz Center
Bandwidth:
16MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)