Anatech Electronics Inc. AE15L9256
Part No.:
AE15L9256
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE15L9256.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 15MHZ BNC
Shipping
AE15L9256 Specifications
Package/Case:
BNC In-Line Module
Frequency:
15MHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.5dB
Size / Dimension:
2.000" L x 2.000" W (50.80mm x 50.80mm)
Height (Max):
1.612" (40.94mm)