Anatech Electronics Inc. AE15L9171
Part No.:
AE15L9171
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
AE15L9171.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 15MHZ 6DIP
Shipping
AE15L9171 Specifications
Package/Case:
6-DIP Module
Frequency:
15MHz (Cutoff)
Bandwidth:
800kHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
1.750" L x 0.440" W (44.45mm x 11.18mm)
Height (Max):
0.310" (7.87mm)