Anatech Electronics Inc. AE15B11017
Part No.:
AE15B11017
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE15B11017.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 15MHZ MODULE
Shipping
AE15B11017 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
15MHz Center
Bandwidth:
6MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)