Anatech Electronics Inc. AE155B9993-BNC
Part No.:
AE155B9993-BNC
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE155B9993-BNC.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 155MHZ MODULE
Shipping
AE155B9993-BNC Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
155MHz Center
Bandwidth:
40MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)