Anatech Electronics Inc. AE15550B10783
Part No.:
AE15550B10783
Package:
Module
Datasheet:
AE15550B10783.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 15.55GHZ MOD
Shipping
AE15550B10783 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
15.55GHz Center
Bandwidth:
400MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
3.150" L x 1.252" W (80.00mm x 31.80mm)
Height (Max):
1.012" (25.70mm)