Anatech Electronics Inc. AE154B10097
Part No.:
AE154B10097
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE154B10097.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 154MHZ BNC
Shipping
AE154B10097 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
BNC In-Line Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
154MHz Center
Bandwidth:
4MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)