Anatech Electronics Inc. AE150L8936
Part No.:
AE150L8936
Package:
Module
Datasheet:
AE150L8936.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 150MHZ MODULE
Shipping
AE150L8936 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
150MHz (Cutoff)
Bandwidth:
150MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.5dB
Size / Dimension:
6.000" L x 2.000" W (152.40mm x 50.80mm)
Height (Max):
1.500" (38.10mm)