Anatech Electronics Inc. AE150L7836-SF
Part No.:
AE150L7836-SF
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE150L7836-SF.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 150MHZ MODULE
Shipping
AE150L7836-SF Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
150MHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.75dB
Size / Dimension:
4.000" L x 2.000" W (101.60mm x 50.80mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)