Anatech Electronics Inc. AE140B10704
Part No.:
AE140B10704
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE140B10704.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 140MHZ MODULE
Shipping
AE140B10704 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
140MHz Center
Bandwidth:
15MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
4.000" L x 1.000" W (101.60mm x 25.40mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)