Anatech Electronics Inc. AE1370B11585
Part No.:
AE1370B11585
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1370B11585.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.37GHZ MOD
Shipping
AE1370B11585 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.37GHz Center
Bandwidth:
40MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.8dB
Size / Dimension:
4.701" L x 3.252" W (119.40mm x 82.60mm)
Height (Max):
1.890" (48.00mm)