Anatech Electronics Inc. AE136H9874
Part No.:
AE136H9874
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE136H9874.pdf
Description:
RF FILTER HI PASS 136MHZ MODULE
Shipping
AE136H9874 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
136MHz (Cutoff)
Bandwidth:
1.864GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
3.820" L x 2.000" W (97.03mm x 50.80mm)
Height (Max):
1.500" (38.10mm)