Anatech Electronics Inc. AE1350N2257
Part No.:
AE1350N2257
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1350N2257.pdf
Description:
RF FILTER BAND STOP 1.35GHZ MOD
Shipping
AE1350N2257 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.35GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Stop
Size / Dimension:
1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)