Anatech Electronics Inc. AE128.475B11577
Part No.:
AE128.475B11577
Package:
Module
Datasheet:
AE128.475B11577.pdf
Description:
RF FILTER BANDPSS 128.475MHZ MOD
Shipping
AE128.475B11577 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
128.475MHz Center
Bandwidth:
1MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
6dB
Size / Dimension:
8.500" L x 3.250" W (215.90mm x 82.55mm)
Height (Max):
1.500" (38.10mm)